Aile Hukuku Avukatı

Aile toplumun en küçük yapısını oluşturmaktadır. Bireylerden oluşan aile bu özelliği ile toplumun oluşmasına ilk aşamadan katkı sağlamaktadır. Aile içerisinde oluşan olumlu ya da olumsuz durumlar toplumun genel yapısını doğrudan etkilemektedir. Her alanda ve konuda olabildiği gibi aile içerisine de sorunlar oluşabilmektedir. Bu noktada aile hukuku ve aile hukuku avukatı devreye girmektedir. Ülkemizde son yıllarda gösterdiği artış ile dikkat çekmekte olan boşanma davaları ve benzeri davalar aile hukuku ile ilgili olarak herkes tarafından bilinen konular arasında yer almaktadır. Aile hukukunun en temel amacı toplumun en küçük yapı taşının doğru şekilde kurulup yönetilmesi ve aile bireyleri arasında oluşan sorunların çözümüdür.

Aile Hukuku Konuları

Aile hukuku ile ilgili olarak aile hukuku avukatı çok geniş bir çalışma alanına sahiptir. Öncelikli olarak hemen herkesin bildiği boşanma davaları bulunmaktadır. Tarafların anlaşamayıp boşanma aşamasına gelmesi durumunda devreye girmektedir. Boşanma ile birlikte velayet, nafaka ve tazminat konuları da söz konusu olmaktadır. Aile bireylerinin birbirleri ile ilgili olarak talepleri ve çocukların durumu bu alana girmektedir. Babalık davası aile hukuku içerisinde yer almaktadır. Aile içi şiddet ve kişilik hakları saldırıları aile hukuku içerisinde uygulanmaktadır. Miras ile ilgili olarak yürütülen davaların bir kısmı yine aile hukuku kapsamında değerlendirilmektedir.

Aile Hukuku Avukatı

Aile hukuku avukatı, belirtilen konularda aile bireylerine savunma ve işlemlerin sağlıklı yürütülmesi açısından hizmet sunmaktadır. Özellikle nafaka talebi olan davalarda bu nafakaların takibi önemli bir işlemdir. Aile bireylerinin koruma talepleri, velayet ve vesayetin denetlenmesi ve uzaklaştırma kararlarının uygulanması gibi konular aile hukuku avukatlarının yürüttüğü işlemler içerisinde yer almaktadır. Bu işlemlerin en baştan en sona kadar sağlıklı ve sorunsuz şekilde yürütülmesi için avukatlık hizmeti alınması tavsiye edilmektedir.

Benzer Yazılar

Ataköy Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Yenibosna Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Çağlayan Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Ataköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.