Ataköy Avukat ve Hukuk Büroları

Hukuk Büroları ve Danışmanlık Hizmeti

Avukatlık bürosu olarak da bilinen hukuk büroları insanların aklında sürekli dava dosyalarının işlendiği yerler olarak canlanıyor. Halbuki bu büroların kuruluş amaçlarından biri de danışmanlık hizmeti sağlamak. Bazı konuların kanuni olarak araştırılması ve hukuka uygunluğunun bulunması gerektiğinde, hukuk bürolarından yardım istenebiliyor. İdare hukuku, tazminat hukuku, aile hukuku gibi hukukun pek çok alanında hizmet alınabiliyor. Bu tür danışmanlık hizmeti almak isteyen noktaların başında gelen Ataköy’de, Ataköy avukatı arayışına cevap vermek için birçok hukuk bürosu bulunuyor.

Türkiye’nin ilk siteleşen bölgelerinden olan Ataköy, gayrimenkul hukuku konusunda danışmanlık arayan birçok insana ev sahipliği yapıyor. Gayrimenkul değerleme hizmeti, alım – satım sözleşmelerinin denetlenip düzenlenmesi, satış ve kiralama, tapu işlemleri gibi pek çok hizmette danışmanlık işini yapması için hukuk bürosu arayışı bulunuyor.

Bununla beraber vatandaşlık hukuku da son dönemlerdeki yabancı göçleri ile danışmanlık hizmeti aranan başka bir hukuk kolu olarak dikkat çekiyor. Yabancıların gayrimenkul alabilmesi için sözleşme hazırlanması, Türkiye’de çalışma izinlerinin alınması, edinebilecekleri haklar ve Türkiye’deki miras işlerinin takibi de yine bu tür hukuk bürolarınca takip ediliyor.

Ataköy bölgesinde ikamet eden insanların tüketici hukuku ile oldukça ilgili oldukları son yapılan anket çalışmalarıyla da kanıtlandı. Bu bölgedeki insanlar tüketici hakları konusunda danışabilecekleri bir yer de arıyorlar. Ataköy avukatı hizmeti veren hukuk büroları bu işi de layıkıyla yerine getiriyor. Tüketici şikayet hattı kurulması, paket tur sözleşmesinin hazırlanması, tüketici taleplerinin değerlendirilmesi, abonelik sözleşmelerinin denetlenmesi, kapıdan satış sertifikaları için gereken başvurular gibi birçok konuda danışmanlık hizmeti alınabiliyor.

Tüm bu danışmanlık hizmetlerinin yanında bu avukatlar, alanında ” oldukları için davalara temsilci olarak da atanabiliyorlar. Bakırköy Adalet Sarayı’nda görülen davalarda oldukça tecrübeli olan birçok avukat yine Ataköy bölgesinde hizmet veriyor.

İcra iflas hukuku, iş hukuku, idare hukuku gibi dallarda da “laşmış pek çok Ataköy avukatı bulunuyor. Ataköy civarında ikamet eden ve davası için avukat arayışında olanların internetten kısa bir araştırma yapması yeterli. Konusunda ” pek çok avukat, internette kolayca bulunabilen hukuk bürolarında hizmet veriyor.

Benzer Yazılar

Ataköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Ağır Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Bakırköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Çağlayan Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Ataköy Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.