Ataköy İş Avukatı

Ataköy İş Hukuku Avukatının görevleri

İş hukuku, işveren ve işçi arasında çıkabilecek olası sorunları düzenleyen iş dalıdır. İş kanununun belirlediği kanuna göre, iş ve işçi, işletme, işverenler arasında çözülemeyen tüm aksilik ve sorunların çözümü için iş mahkemelerine başvurulur. İş hukukunun alt yapısında, resmi iş yerinde işveren ve çalışan arasındaki sorunları çözmek vardır. Bu amaçla kurulmuştur. Resmi birimleri açmak gerekirse; İş ve İşçi Bulma Kurumu, SGK, dernekler, vakıflar, odalar, sendikalardır. Ataköy’de istikamet eden ve yukarda bahsedilen konular dâhilinde iş, işçi ve işveren arasında her hangi bir sorun yaşanıyorsa Ataköy iş avukatı ile sorunlar çözülebilir. İş Hukuku Bireysel ve Toplu İş Hukuku olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

İş Hukuku Avukatı

İş Hukuku Avukatı, sözü geçen işletmelerde yaşanan sorunları ele alır ve çözüme kavuşturur. Ataköy iş avukatı ile görüşme yaparak, yaşadığınız tüm sorun ve sıkıntıları en ince ayrıntısına kadar anlatabilirsiniz. İş Hukuku Avukatının en birinci görevi olan işçi işveren arasındaki uyuşmazlıkları gidermeye çalışmak ve olası ortaya çıkan sorunları adli merciiler vasıtasıyla çözümlemektir.

İş Hukuku Bireysel

Bireysel İş Hukuku, küçük işletmelerde yaşanan işçi ve işveren arasındaki sorunları ele alır. İşçiler yâda işverenler, yazılı ve resmi kanun içerisinde tüm yapılması gerekenleri yapmış dahi olsa bazen sorunlar çıkabilir. Bu durumlarda iş tecrübesine dayanılarak sıkıntılar çözülmeye çalışılır. Ancak bir süre sonra durum işin içinden çıkılamaz bir hal alır. İşte o zaman İş Hukuku Avukatı devreye girer. Ataköy’de yâda yakın çevresinde istikamet eden mağdur kişiler, konunun çözümlenebilmesi için Ataköy iş avukatı ile görüşme sağlar. Önemli bir detay da şudur ki; İş Hukuku işverenin değiş, işçinin yanındadır. Onun imdadına yetişir ve çözüm odaklı çalışır. İşveren ile bağlantılı değildir. İşçinin İşveren ile mevcut olan ilişkisini düzenler.

İş Hukuku Detayları

İş hukukunun detaylarına girmek gerekirse; İşçinin hakkı olan sosyal haklar, hizmet akdi, çalışma koşulları, çalışma şekli, çalışma yöntemlerindeki aksaklıklar, İşten ayrılma, komisyon, tazminat. Kısacası İş yerinin işçiye sağlayacağı resmi ve kanunen verilen hakları alamadığı takdirde, avukat aracılığıyla haklarına tekrar kavuşabilmesi durumudur. İş avukatı ile hakkı olan tüm davaları kazanması için verilen mücadelenin adıdır. İşçi kendisini yalnız hissetmez. Kanun ve avukat ikilisi ile bu konuların kısa sürede çözülerek, hakkını alır.

 

 

Benzer Yazılar

Avukat Danışma

Çelik Avukatlık

Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Bakırköy İş Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Ataköy Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Ağır Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.