Ataköy Tazminat Avukatı

Ataköy Tazminat Davası Avukatı her zaman yanınızda

Tazminat davalarına bakan avukata tazminat davası avukatı denir. Tazminat davalarında mağdur olan kişi yâda kişilere hakkının verilmesi için çabalayan avukattır. Ataköy ve civarında oturan mağdur kişiler, bu tip tazminat alam ile ilgili problem yaşıyor ise; Ataköy Tazminat Avukatı ile çalışarak, kısa zamanda hakkını alabilir. Tazminat davası avukatı, aldığı davaların çoğunun tazminata dayatılarak, mağdurun alması gereken hakkı tazminata çevirerek, parasal olarak yâda manevi olarak almasını sağlar. Bazen de hem maddi hem de manevi olarak almasını sağlar. Bunun için çabalar. Bu içinde bulunduğu koşula göre değişkenlik gösterir.

Maddi tazminat

Mağdurun uğradığı zarar somut nitelikteyse maddi tazminat olarak hakkının almasını sağlar Ataköy Tazminat Avukatı. Bedeli para ile belirlenir maddi tazminatta. Psikolojik boyutu yoktur. Ruhsal yönden bir bedel ödenmez. Örneğin mağdurun malına zarar verilmişse, karşılığında bunu tamiri ve eski durumuna getirilebilmesi için alacağı maddi bedeldir. Bu sadece mağdurun malına gelecek zararı kapsamaz. Çeşitlilik gösterir maddi zarar karşılığında alınacak maddi tazminat.

Boşanma maddi tazminat

Ataköy Tazminat Avukatı ile konunun detaylarını vererek, boşanma aşamasında olan bir çiftseniz, boşanmak için talep edilen maddi tazminat bedeli ortak karar ile belirlenebilir. Yıpranma payı işin içerisine sokulur. Talep edilecek rakam çevresinde hesap yapılır. Makul bir rakam olup olmadığına karar verilir. Tazminat Davası Avukatları, tazminat sağlanacak mağdurun her zaman yanındadır. Onun aleyhine değil, lehine hareket eder ve hakkı olan maddi desteğin cebine girmesini sağlar. Boşanma maddi tazminat davasına, manevi tazminat da eklenebilir. Örneğin eşlerden birisi aldatılmış yâda şiddet görmüş ise durum daha da detaya iner. Unutmamak gerekir ki kanun her zaman mağdurun yanındadır. Tazminat davası avukatının da en birincil görevi mağduru kanun yardımı ile düze çıkartmaktır.

Maddi ve manevi tazminat

Hukuki olarak kişinin maddi ve manevi davayı aynı anda açabilme hakkı vardır. Kesinlikle bunu engelleyen bir durum yoktur. Az evvel verdiğimiz örneği destekleyecek olursak, evli olan kişilerden biri aldatılmış olabilir. Yâda şiddete maruz kalmış olabilir. Bu gibi vakalarda kişinin hem maddi, hem de manevi dava açma yetkisi vardır.

Benzer Yazılar

Florya Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler İş Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.