Bakırköy Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Hukuk Büromuz Bakırköy Adliyesine Yürüme Mesafesindedir.Bakırköy Adliyesindeki Hukuki davalarınız, Sözleşme Hazırlama, Arabuluculuk ve Hukuki sorunlarınız için avukatlarımızla iletişime geçebilirsiniz dilerseniz hukuk büromuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Faaliyet Alanlarımız;

*Hukuki Danışmanlık
*İş Hukuku
*Miras Hukuku
*Aile Hukuku
*Ceza Hukuku
*Gayrimenkul Hukuku
*Bilişim Hukuku
*İcra & İflas Hukuku
*Fikri ve Sinai Mülkiyet Hukuku
*İdare Hukuku
*Ticaret ve Şirketler Hukuku

İstanbul’da Avukat Bulma Problemi

İstanbul ülkemizin en büyük kenti olmasının yanında dünyanın da en büyük kentlerinden biri. İçinde her çeşitten insanın bulunduğu tam bir metropol. On beş milyon nüfusu bulunuyor ve bu kalabalık birçok problemi de beraberinde getiriyor. Hırsızlık, gasp, boşanma, iş kazaları gibi pek çok problem bu şehrin günlük meselesi haline geldi. Bakırköy Adalet Sarayı, bu davaların çoğunun görüldüğü yer. Bakırköy avukatı bu sebepten oldukça yoğun şekilde çalışıyor.

Yeni açılan Çağlayan Adalet Sarayı –şu an Mehmet Selim Kiraz yerleşkesi olarak da biliniyor- dünyanın en büyük adalet sarayı olma özelliğini taşıyor. Açılmadan önce neredeyse bütün davalar Bakırköy Adalet Sarayı’nda görülüyordu. Şu an iş yükünün yarısından fazlası Çağlayan Adalet Sarayı’nda görülse de Bakırköy Adalet Sarayı hala işlevini koruyor.

Bakırköy Adalet Sarayı’nda 18 ağır ceza, 56 asliye ceza, 5 çocuk, 7 sulh ceza, 2 fikri sınai haklar ceza, 7 icra ceza, 1 infaz, 7 asliye ticaret, 10 asliye hukuk, 7 sulh hukuk, 12 aile, 7 icra hukuk, 33 iş, 5 tüketici ve 2 fikri sınai haklar hukuk mahkemesi bulunuyor. Bakırköy, Bahçelievler, Zeytinburnu,  Bağcılar, Esenler ve Güngören ilçelerine hizmet sağlıyor. Ayrıca Küçükçekmece ve Büyükçekmece mülhakat adliyeleri de bu binada yer alıyor.

Bakırköy Avukatı Arayanlar

Oldukça geniş bir yelpazede davaların görüldüğü bu büyük adalet sarayı, insanların avukata duyduğu gereksinimi de arttırıyor. Avukatlar genellikle tanıdıklar arasından seçilse de, kimi davalı veya davacılar bölgesel bilinirliği olan avukatlar arıyor. Bakırköy avukatı arayışının altındaki temel sebep de bu.

Bölgesel bazda bilinen, belli konularda kariyer yapmış avukatlar Bakıröy’de pek çok avukatlık bürosunda hizmet veriyor. Fakat avukatlara genel olarak para tuzağı olarak bakıldığı ve güvenilmediği için bu arayış uzun sürebiliyor. Ülkemizde uzun yıllardır var olan avukat ön yargısı sebebiyle kimi davalar olması gerekenden çok daha uzun sürüyor. Çünkü davaya atanan avukat daha önce benzer bir davada çalışmamış oluyor. Bu tecrübesilik de gecikmeye sebep oluyor.

Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy avukatı, bölgesindeki adliyeden kaynaklı bilgi birikimiyle hemen hemen bütün davalarda birikimli oluyor. Ön yargıların kırılarak bölgeden bir avukat kiralamak davanın salahiyeti açısından önem arz ediyor.

Benzer Yazılar

Mülkleriniz İçin Gayrimenkul Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu Avukatı

Çelik Avukatlık

Ataköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Avukat Danışma

Çelik Avukatlık

İş Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.