Boşanma Davalarında Boşanma Avukatı Gerekli Midir?

Aile içi hukuki durumların çözümlenmesi için devlet tarafından Medeni Hukuk ve bu kapsamda da Aile Hukuku geliştirilmiştir. Bu hukuk kapsamında evlilik durumundaki yasal haklar ve boşanma konusundaki yasal düzenlemeler işlenir. Bu düzenlemeler ve yasalar kapsamında evliliğin yürütülebilmesi gibi ters durumda da boşanma gerçekleştirilebilir. Türkiye’nin her yerinde olduğu Bakırköy ilçesinde de boşanmanın gerçekleşmesi için çiftlerden herhangi bir tarafın veya iki tarafında aile mahkemesi nezdinde boşanma avukatı Bakırköy aracılığıyla dava açması gerekir. Avukatlar müvekkillerinden aldıkları vekalet sayesinde dava açabilir, dosya takibi yapabilir ve duruşmalara katılarak hak talebinde bulunabilir.

Boşanma Avukatı Neleri Savunur?

Bir boşanma avukatı müvekkili adına müvekkilin talep ettiği hakları ve isteklerini savunur. Bir boşanma davasında iki tarafta nafaka, tazminat, ziynet eşyalarının teslimi, çocukların velayeti ve mal paylaşımı talebinde bulunabilir. Bu gibi durumlarda taleplerin belirtilmesi ve savunulması için boşanma avukatı Bakırköy geçerli sebepler ortaya koyabilmelidir. Bu durumda avukat ile müvekkil arasındaki bilgi paylaşımlarını dikkate alarak avukat, detaylı bir çalışma hazırlamalıdır. Bu tür bir çalışma ile ” bir sonuç elde edilmesi için büromuz gibi ” avukatların bulunduğu bir hukuk bürosu seçilmelidir.

Boşanma Avukatı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir avukat çalıştığı her noktada ihtisas sahibi olmayı başarmış ve sürekli olarak gelişmeleri takip eden bir kişi olmalıdır. Devlet tarafından sürekli olarak değiştirtilen yasaların takip edilmesi ve her yeni düzenlemede ve emsal kararlarda bilgi sahibi olarak güncel bir şekilde avukatlık mesleği icra edilmelidir. Bu nedenle büromuz bünyesinde yer alan boşanma avukatı Bakırköy hizmeti veren avukatlarda aynı niteliklere sahiptir. Çünkü büromuz daima müvekkil odaklı ve yenilikçi bir anlayış ile hareket etmelidir.

Benzer Yazılar

Nafakanın Kaldırılması Davası ve Şartları

Çelik Avukatlık

Boşanma Sürecinde Mal Kaçırma

Çelik Avukatlık

Nafaka İçin İcra Takibi Nasıl Yapılır?

Çelik Avukatlık

Evden Uzaklaştırma Kararı ve Koruma Tedbiri

Çelik Avukatlık

Boşanma Sebepleri ve Boşanma Nedenleri Nelerdir?

Çelik Avukatlık

Boşanma Davalarında Kimler Nafaka Alabilir?

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.