Çağlayan İş-İşçi Avukatı

Çağlayan’da İş- İşçi Avukatı neler yapar

Her insanın işsizlikten korunmaya ihtiyacı vardır. Çünkü iş yaparak, hayatımızı idam ettiriyoruz ve hayatımızın hemen hemen büyük bir kısmını kapsayan iş hayatında kişisel haklara saygı istemek kadar tabii bir durum olamaz. Birleşmiş milletler insan haklarını destekleyebilmek adına, İnsan Hakları evrensel beyannamesine ek maddeler eklenmiştir. Bunlardan bir tanesi; her çalışanın eşit iş haklarına sahip olduğudur. Diğeri de, her çalışanın haklarını koruyabilmesi için sendika kurma hakkı vardır. Bunun dışında her çalışan kişinin tatil hakkı vardır. Dinlenme, ücretli izin alma hakkı ve daha birçok hakka sahiptir. Ancak bu hakları bilmediğiniz takdirde, hakkınızı savunamazsınız. Çağlayan iş-işçi avukatı ile bu konuların detaylarını inceleyebilirsiniz.

Sigortalı çalışma

Deneme süreci yaşıyor dahi olsanız işyeri sizi işe girmeden 1 gün evvel sigortalı yapmak zorundadır. Genelde 1 aylık deneme süreci içerisinde işçiye sigorta yapmak istemeyen birçok iş yeri var. Deneme süresi dahi olsa işçi, işe başladığı gün sigortasının başlamış olması gerekmektedir. Aksi suçtur. Kanunsuzluktur. Çağlayan muhitinde ikamet ediyorsanız ve işe başladığınızı halde halen daha sigortanız başlamadıysa ve işveren ile konuştuğunuz halde kulak arkası ediyorsa, Çağlayan iş-işçi avukatı ile irtibata geçebilirsiniz. Şunu unutmamak gerekir ki, kanun içerisinde hakkınızı aramanız için elinizde yazılı doküman olmalıdır. Yazılı beyan ile daha hızlı ilerlemek mümkün.

Fazla çalışma saatleri

4857 md/41-8 kanunun bendine göre, işçinin çalışabileceği maksimum zaman 270 saattir. Yargıtay,270 sınırının aşılması durumunda, işçiyi korumak ve haklarını savunmak adına mesai olarak değerlendirmiştir. 270 saati aştığı zaman işveren mutlaka mesai saatinin parasını ödemek zorundadır. Yoksa ceza uygulanır. Çağlayan iş-işçi avukatı bu konulara da değinmektedir.

İhbar süresi

Çalışana iş yeri sahibi ihbar süresi içerisinde iş araması için her gün belli bir sat zaman vermek zorundadır. Üstelik bunu iş saatleri içerisinde ve maaşından kesmeden yapmak zorundadır. Bu hakları bilmeyen işçi, faydalanamaz. Çelik avukatlık biriminden detaylı bilgi alabilir, hakkınızı sonuna kadar savunan avukatlara güvenebilirsiniz.

İşçilerin hakları

İşçilerin hakları oldukça fazladır. Ancak bunu bilmek gerekir. İşçi eğer haklarını bilmiyorsa ve savunamıyorsa, ek destek de almıyorsa; hakkı yenecektir.. Örneğin 4 saat part time çalışılan bir iş ortamında ortalama 15 dakika dinlenme süresi vardır. 4 saat ile7,5 saat arasında bir dilimde çalışıyorsa, ortalama yarım saat dinlenme süresi vardır. Tam zamanlı iş yerinde ise 1 saat dinlenme süresi vardır.

Benzer Yazılar

Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

İş Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Ataköy Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Yenibosna İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Boşanma Davası Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.