Çağlayan Tazminat Avukatı

Çağlayan Tazminat Avukatı İle Maddi Manevi Tazminat Hakkı

Hukuka aykırı bir durum sonucunda ortaya çıkan maddi yâda manevi zararı karşılama adına ödenen bedeldir tazminat. Birçok tazminat çeşitleri vardır. Maddi yâda manevi tazminat olabileceği gibi ikisi bir arada da tazminat isteminde bulunabilir mağdur. Kusurlu davranışı örtebilmek, bir şekilde açığı tamamlayabilmek adına tazminat hukuku kurulmuştur. Diğer adıyla sorumluluk hukukudur. Sorumlu olduğu şahıs ya da kuruluşlara, tazminat almaya hak kazanmışlar ise, mutlaka verilmelidir. Hakkı arayabilmek için de işin “ı ile bağlantı kurmak gerekir. Çağlayan Tazminat Avukatı ile bağlantı kurarak, tazminat hakkında bilmek istediğiniz her konu hakkında danışmanlık alabilirsiniz.

Tazminat hukuku

Tazminat hukukunda avukat Türk borçlar kanunun temel kaynağını kullanır. Avukatın engin hukuki bilgi ve desteği olmadan bazen davalara giremeyebilir, hakkınızı savunamayabilirsiniz. Maddi manevi tazminat davalarında neyi ne kadar isteyeceğinizi bilemezsiniz. Nerede hakkınız olduğunu ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini de bilemeyebilirsiniz. Bazı durumlarda da konu sadece tazminat hukukunu kapsamaz. Birden fazla hukuku içine alıyor olabilir. Örneğin, iftiraya uğrayan mağdur için hem kişisel haklara saldırı hem de ceza hukukuna girer. Bunun gibi birçok örnek sıralanabilir. Çağlayan Tazminat Avukatı ile çalışarak, hangi suçun yâda davanın hangi hukuka gireceğini öğrenebilir, ona göre doğru davayı açabilirsiniz.

Hatalı ameliyat

Hatalı ameliyat yâda yanlış tedavi nedeniyle sağlık hukuku tazminatı açılır. Doktor yanlış teşhis koymuş olabilir. Yanlış ameliyat etmiş olabilir. İstenmeyen sonuçlar ile karşılaşıldığı takdirde mağdur hem maddi hem de manevi tazminat davası açma hakkına sahip olur. Mağdurun önceki durumu rapor edilir. Ameliyat sonrası verileri de dosyalanır. Mahkemeye sunulur. Ancak sağlık birimi ile ilgili açılacak davalarda, ” sağlık hukuku avukatı ile dava açılmalıdır. Çağlayan Tazminat Avukatı birimi içerisinde de bu konuyu detaylı görüşebilirsiniz. Malpraktis diye adlandırılan yanlış tedavi sonucunda her hastanın dava açma hakkı vardır. Bu konu mahkemede de uzamaz. Hastanın mağduriyeti gözler önünde olduğu için yâda raporlarda, dava kısa sürede neticeye varır. Maddi ve manevi tazminata hak kazanır. Ancak tekrar söylemek gerekir ki, doğru adreste doğru avukat ile çalışıldığı takdirde neticeye gidilebilir. Aksi takdirde eksik veri yâda kendini doğru ifade edememeden davayı kaybedebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Tanıma Tenfiz Avukatı

Çelik Avukatlık

Manevi Tazminat Hukuku

Çelik Avukatlık

Ataköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Ağır Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Çağlayan İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.