Florya Avukat ve Hukuk Büroları

Avukatlar Yalnızca Davalara Bakmaz

Ülkemizde avukatlara yönelik pek çok önyargı bulunuyor. Güvensizlik yaratan bu önyargıların yanında, avukatların yalnızca davalara baktığına dair bir kanı da bulunuyor. Oldukça yaygınlaşan avukatlık büroları, davalara girmenin yanında danışmanlık hizmeti de veriyor. Ülke olarak son raddeye gelene kadar profesyonel destek almadığımız için pek farkına varamasak da, avukatlık bürolarının verdiği danışmanlık hizmeti bazı konularda farklılık yaratabiliyor. Florya avukatı da kendi bölgesinde genel olarak bu danışmanlık hizmetlerini veriyor.

Florya bölgesi, İstanbul standartları için kalburüstü bir bölge olarak adlandırılıyor. Yapılaşmanın genel olarak iki katlı ve bahçeli olması, sakinlerinin sessiz bir yaşamı tercih etmeleri, bulunduğu bölgeye nazaran iyi olan doğa koşulları sebebiyle oldukça rahatlatıcı bir bölge. Sakinleri de bu sebeple gelir düzeyi bir nebze daha iyi olan kimseler oluyor. Tarihsel açıdan bakıldığında da, cumhuriyetin ilerleyen tarihlerinden itibaren bu bölgenin hep kalburüstü olarak adlandırıldığı görülüyor.

Bölge olarak suç oranı oldukça düşük olan Florya’da, genellikle aile hukuku konusunda problemler yaşanıyor. Tazminat ve nafaka davaları, boşanma davaları, miras davaları, evlat edinme izni, yaş düzeltmesi gibi hukuksal sıkıntıların mahkemesi görülüyor. Bakırköy bölgesinde olduğu için Bakırköy Adalet Sarayı’na bağlı olan Florya’da, mahkeme avukatı arayışı bu doğrultuda seyrediyor.

Aile hukuku davalarının ardından velayetin yenilenmesi, uzaklaştırma kararı takibi, mirasçılık haklarının korunması ve denetlenmesi gibi danışmanlık hizmetleri de veriliyor. Florya avukatı bu gibi konularda “laşmış oluyor.

Bu avukat, aile hukukunun yanında icra iflas hukuku ile alakalı davalara da bakıyor. İflas ve iflasın ertelenmesi, icra ve icra itiraz davaları gibi konularda da hizmet veriyor. Bu tip davaların öncesinde veya sonraısnda verilmesi gereken iflas masasına kayıt, alacağın icra masasına kaydettirilmesi, anlaşmaların düzenlenmesi, şirket kurtarma çalışmaları gibi pek çok konuda da danışmanlık hizmeti veriyor.

Kısaca Florya avukatı, bölgesinde gerçekleşen hemen her meseledeki “lığı ile insanlara hizmet veriyor. Hukuk büroları tarafından sağlanan danışmanlık da bu hizmetlerin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bölge insanının sorunları hakkında “laşmış bu avukatları davalarınız için kiralamak pek çok sorununuzu çözüme kavuşturabilir.

Benzer Yazılar

Ceza Avukatı Arıyorum

Çelik Avukatlık

Bakırköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Ağır Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Avukat Danışma

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.