Florya İş-İşçi Avukatı

Florya’da İş-İşçi Avukatı, İşçilerin Yanında

Toplumsal barışı sağlamak ve düzeni daim kılabilmek için kurulan mahkemeler ve hukuk sistemi, iş ve işçileri kanunla korumak adına kanunlar çıkmıştır. İşçi- işveren ilişkilerinde hiyerarşik sistemde ezilmeye maruz kalabilecek işçilerin destekçisi elbette ki avukatlardır. Onlar kanun çerçevesinde, hukuksal yollarla işçiyi desteklemekte, haklarını savunmaktadır. Florya iş-işçi avukatı da az evvel sıraladığımız hakları korumak adına çalışmaktadır. Ülkemizde iş davaları genelde işçinin lehine sonlanmaktadır. Bu da sevindirici bir haberdir. Tabii ki bunun için her zaman söylediğimiz bir şey var. Doğru adrese uğrar, doğru avukat ile çalışırsanız doğru yolda ilerlersiniz.

İş Kanunu Kimlere Uygulanmaz

İş kanunun uygulanmadığı bazı durumlar vardır. Bunları sıralamak gerekirse; sporcular için iş kanunu uygulanmaz. Ev temizliği ve hizmetlerinde, aile sınırları içinde tarım ile uğraşılıyorsa, İş güvenliği ve sağlığı hükümleri gizli kalmış çıraklara da iş kanunu uygulanmaz. Dışarıdan alına el sanatları işlerinde, çekirdek aile konumunda yâda akrabalar arasında evde çalışıldığı zaman da iş kanunu uygulanmaz. Daha çok hobiye girer. İş kanunu ile ilgili bilmek istediklerinizi Florya iş-işçi avukatı ile görüşerek sağlayabilirsiniz.

İşçinin Görevi

İşçinin görevi işverenin verdiği görevi yerine getirmektir. İş görme borcunu yerine getirerek emeğinin karşılığını almaya hak kazanır. İş yerine sadakat borcu vardır. İş yeri ile ve de çalışanlarla uyum içerisinde olmak zorundadır. Tetikleyici, kışkırtıcı hareketlerde bulunmamalıdır. Örgütleyici görüşü olmamalı ve uygulamaya kalkmamalıdır. İş sözleşmelerinde hak sahibi olunduğu kadar borca da sahip olunur. İşverenin de yerine getirmesi gereken yükümlülükler vardır. Florya iş-işçi avukatı ile görüşerek detayları öğrenebilirsiniz.

İşverenin Görevi

İşçi kadar işverenin de yükümlülükleri vardır. İşçinin maaşını vaktinde ödemekle yükümlüdür. İşçiyi dış güçlere ve olası durumlara karşı korumak zorundadır. Elemanlarına eşit davranmakla mükelleftir. Görüldüğü üzere iş sözleşmelerinde işçi ve işverene eşit dağılımda görev ve sorumluluk düşmektedir. İki taraftan biri borçlarını aksattığı takdirde, avukat ile çalışma imkânı doğar. Bunu da iyi değerlendirmek gerekir. Kendisini doğru ifade edebilmelidir taraflar. İş sözleşmeleri ancak fesih ve fesih dışı olmak üzere iki başlık altında sona erebilir.

 

Benzer Yazılar

Ataköy Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Yenibosna İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Çağlayan Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Manevi Tazminat Hukuku

Çelik Avukatlık

İş Güvenliği Hukuku

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.