Gayrimenkul Avukatı

Yasal düzenlemeler değerlendirildiğinde gayrimenkul hukuku avukat desteği alınmasının önemli olduğu karmaşık hukuki alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Detayların oldukça fazla olması sebebiyle, mevzuat değerlendirmesi yapmak ve bu çerçevede hukuki anlaşmazlığa konu hususu analiz etmek için hukuk nosyonuna sahip olmak şarttır. Uyuşmazlık konusu işlemler açısından oldukça sık karşılaşılan bir hukuk dalı olan gayrimenkul hukuku alanındaki sorunların çözümünde önemli detayların atlanması ya da yanlış yorumlanması sebebiyle sorunların içinden çıkılmaz bir noktaya gelmesi söz konusu olabileceğinden uzman desteğinin alınması önemlidir. Gerek kendi vatandaşlarımızın gerekse ülkemizde mülk edinmeyi düşünen yabancıların dava vekilliği ya da danışmanlık şeklinde hukuki destek alması mümkündür.

Gayrimenkul Hukuku Avukatı ve Mahkemede Temsil

Gayrimenkul hukuku avukat ihtiyacı, dava konusu olan bir işlem dolayısıyla mahkemede temsil edilmeniz gerekliliğinden doğmuş olabilir. Bu durumda alanında uzman avukatımız ecrimisile, elatmanın önlenmesine, irtifak hakkına, önalıma veya kamulaştırmaya ilişkin davalarınızda sizi mahkemede temsil edeceği gibi dava konusunun Kat Mülkiyeti Kanunundan, ipotekten, kira bedeli tespitinden doğması durumunda da hukuki destek verecektir. İstihkak ve tahliye davaları da bu çerçevede değerlendirilmektedir. Tapu işlemleri ile ilgili dava konusu işlemler için de firmamıza başvurarak gayrimenkul avukatı desteği talep edebilirsiniz.

Danışmanlık İşlemlerinde Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul hukuku avukat desteğinin yalnızca davalarda temsil için değil aynı zamanda ya da birbirinden bağımsız olarak danışmanlık şeklinde de alınması mümkündür. Bir gayrimenkul almaya, satmaya ya da kiralamaya karar verdiğinizde yapılması gerekli detaylı ve karmaşık işlemler ile uğraşmayarak bu alanda uzman avukatımızın danışmanlık yapmasını ve işlemleri sizin adınıza yürütmesini sağlayabilirsiniz. İnşaat sözleşmelerinin hazırlığı ve gayrimenkullerle ilgili finansal danışmanlık da bu kapsamda verilen hizmetler arasındadır.

Benzer Yazılar

İstanbul Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

İş Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Boşanma Davası Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

6 Yorumlar

E**** B**** 1 Mayıs 2019 at 10:11

Hayırlı günler 4 katlı binanın 2. Katında oturan kat malikiyim ev şahsıma ait Kiracı değilim çatı katında oturan kat maliki (yönetici değildir) çatıya izolasyon döşediğini beyan edip çatıya kilit takıp kullanıma kapattı bina içerisinde sığınak veya depo bulunmadığı için çatıda bulunan 2 3 parça eşyamızı kapının önüne koydu çatı için kullanım hakkımız var mıdır yaptığı yasal mıdır

Cevap ver
Çelik Avukatlık Bürosu 2 Mayıs 2019 at 16:48

Merhaba, siz sadece daire sahibi olsanız da bina içerisinde ortak kullanım alanlarında da söz sahibisiniz ve bölge (mekan) fark etmeksizin söz sahibisiniz. Aynı zamanda bu bölgelere bakımla da mükellefsiniz. Bu durum Borçlar Kanununda da kusursuz sorumluluk halleri arasında yer almaktadır. Bu bağlamda kişinin kendisine ait olmayan ortak kullanım alanını kapatması söz konusu olmayacaktır. Bu durum hukuka uygun değildir.

Cevap ver
M**** C**** 13 Haziran 2019 at 09:16

Merhaba Yeni tuttuğum dairede kapıcı için her ay kıdem parası alınıyor. Bu parayi kiracı mı öder, mal sahibi mi? Yardımci olursanız çok sevinirim.

Cevap ver
Çelik Avukatlık Bürosu 14 Haziran 2019 at 14:36

Merhaba, kiracının daireye geçmesiyle birlikte daire giderlerinden yararlanan kişi o olduğu için kiracının ödemesi gerekir. Ancak daireyle ilgili her türlü sorunlardan ev sahibi sorumludur. Ev sahibi bu ödemeyi yapsa dahi kiracısına bunu rücu edebilir.

Cevap ver
İ**** A**** 2 Temmuz 2019 at 02:11

2012 yılında anahtar teslimi daire aldım. Bina 4 katlı ve ben son kattayım. Satın aldığımızdan bu yana Çatıdan su sızmaktadır. Müteahhit telefonlara 7 Şubat 2019 da noterden 10 gün ibareli ihtarname gönderdim. Cevap verilmedi ne yapmalıyım.

Cevap ver
Çelik Avukatlık Bürosu 2 Temmuz 2019 at 16:26

Merhaba, eser sözleşmelerine göre üstlenicinin ağır kusuru olması halinde 5 yıllık zamanaşımı süresinden yararlanamayacaktır. Sizin de burada dayanmanız gereken hukuki dayanak budur. Buna bağlı olarak aksaklığın düzeltilmesini veyahut zararınızın karşılanmasını talep edebilirsiniz.

Cevap ver

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.