Gayrimenkul Avukatı

Yasal düzenlemeler değerlendirildiğinde gayrimenkul hukuku avukat desteği alınmasının önemli olduğu karmaşık hukuki alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Detayların oldukça fazla olması sebebiyle, mevzuat değerlendirmesi yapmak ve bu çerçevede hukuki anlaşmazlığa konu hususu analiz etmek için hukuk nosyonuna sahip olmak şarttır. Uyuşmazlık konusu işlemler açısından oldukça sık karşılaşılan bir hukuk dalı olan gayrimenkul hukuku alanındaki sorunların çözümünde önemli detayların atlanması ya da yanlış yorumlanması sebebiyle sorunların içinden çıkılmaz bir noktaya gelmesi söz konusu olabileceğinden uzman desteğinin alınması önemlidir. Gerek kendi vatandaşlarımızın gerekse ülkemizde mülk edinmeyi düşünen yabancıların dava vekilliği ya da danışmanlık şeklinde hukuki destek alması mümkündür.

Gayrimenkul Hukuku Avukatı ve Mahkemede Temsil

Gayrimenkul hukuku avukat ihtiyacı, dava konusu olan bir işlem dolayısıyla mahkemede temsil edilmeniz gerekliliğinden doğmuş olabilir. Bu durumda alanında uzman avukatımız ecrimisile, elatmanın önlenmesine, irtifak hakkına, önalıma veya kamulaştırmaya ilişkin davalarınızda sizi mahkemede temsil edeceği gibi dava konusunun Kat Mülkiyeti Kanunundan, ipotekten, kira bedeli tespitinden doğması durumunda da hukuki destek verecektir. İstihkak ve tahliye davaları da bu çerçevede değerlendirilmektedir. Tapu işlemleri ile ilgili dava konusu işlemler için de firmamıza başvurarak gayrimenkul avukatı desteği talep edebilirsiniz.

Danışmanlık İşlemlerinde Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul hukuku avukat desteğinin yalnızca davalarda temsil için değil aynı zamanda ya da birbirinden bağımsız olarak danışmanlık şeklinde de alınması mümkündür. Bir gayrimenkul almaya, satmaya ya da kiralamaya karar verdiğinizde yapılması gerekli detaylı ve karmaşık işlemler ile uğraşmayarak bu alanda uzman avukatımızın danışmanlık yapmasını ve işlemleri sizin adınıza yürütmesini sağlayabilirsiniz. İnşaat sözleşmelerinin hazırlığı ve gayrimenkullerle ilgili finansal danışmanlık da bu kapsamda verilen hizmetler arasındadır.

Benzer Yazılar

Zeytinburnu Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

İstanbul Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Florya Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Çağlayan Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Aile Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.