İş Hukuku Avukatı

İşyerlerinde çalışan personeller ile bu personellerin çalışma sistemlerini sağlayan işveren arasında oluşan anlaşmazlıkların giderilmesi ve belirli ilişkilerin düzenlenmesi için iş hukuku çerçevesi kullanılmaktadır. Bu hukuk çerçevesinde sözleşmelerin hazırlanması, personellerin işe alınması veya işten çıkarılması, insan kaynakları yönetiminin hukuki bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Bu gibi farklı noktalarda oluşan hukuki sorunların giderilmesi için dava açma yoluna gidildiğinde işçiler ve işverenler tarafından iş hukuku avukatı uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada büromuz uzman bir şekilde iş hukuku noktasında tecrübe sahibi avukatlarla nitelikli bir hizmet vermektedir.

İş Feshi İçin İş Hukuku Avukatı

Bir işverenin farklı nedenlere dayalı olarak haksızlık barındıran bir şekilde işçileri işten çıkarması durumunda iş feshi tek taraflı bir şekilde oluşmaktadır. Kimi durumlarda da işçiler kendilerine bağlı ve geçerli sebepler nedeniyle tek taraflı iş feshi gerçekleştirmek isteyebilirler. Her iki durumda da ortaya çıkan haksız ve hukuksuz muameleler sonrasında iş feshi ile ilgili dava açılmak istendiğinde iş hukuku avukatı devreye girmektedir. Bu avukatlar, işçilerin ihbar ve kıdem tazminatları ile işe iade davaları gibi konular ile birlikte kendilerine uygulanan mobbing ve kötü niyetleri belgeleyerek hukuki çalışmalar düzenlemektedir.

Geçerli Ve Doğru Bir Sözleşme İçin İş Hukuku Avukatı

İşçi ve işveren arasında işe başlama öncesinde tüm hakların net bir şekilde ortaya koyulabileceği bir sözleşme hazırlanması için hukuki destek alınabilir. Bu hukuki destek noktasında oluşacak uyuşmazlıkların önüne peşinen geçebilmek mümkün olurken ilerleyen dönemlerde işe iadenin nasıl gerçekleştirileceği, tazminatların nasıl belirleneceği ve sosyal güvenlik işlemlerinin takibi gibi noktalarda işçilere hak tanıyan bir sözleşme için iş hukuku avukatı görev almaktadır. Bu amaçla büromuz üzerinden hizmet alınabilir.

Benzer Yazılar

Zeytinburnu Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Bakırköy Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Çağlayan Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Zeytinburnu Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Boşanma Davası Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.