İstanbul Hukuk Bürosu

İstanbul Hukuk Bürosu Kamu ve Özel Haklarınızı Koruma Mücadelesine Devam Ediyor

Hukuk uygarlığın temelidir. Toplumun biriktirdiği sosyal kültürün köküdür. Devleti, toplumu, hakları ve ahlakı ilkelere bağlar. Toplumlar tarihi aslında tümüyle hukuk tarihi kapsamındadır. Hukuk bir toplumun gelişmişliğinin ölçüsüdür. Günümüzde yurttaşlarının hak ve özgürlüklerini tanıyan ve koruyan devlet yapılarına uygar devlet denmektedir. İnsanların bir uzlaşma ve güven içinde haklarının korunduğu bir yapıdır. Bu bakış açısıyla uygar devlet aslında bir hukuk devletidir. İstanbul Hukuk Bürosu bu güvencelerle müvekkillerinin kamu ve özel haklarını korumak çerçevesinde hukuk hizmetlerini sürdürmektedir.

İhtisas Alanları Hukuksal Başarıyı, Hukuksal Başarı Toplumsal Gelişmeyi Getirir

Yurttaşların devlet yapısı içinde sahip olduğu siyasi, sosyal, kişisel ve ekonomik haklar kamu hakkı olarak tanımlanır. Yine kişinin herkese yönelik ileri sürebileceği mutlak haklar, belirgin kişilere yönelik iddia edilebilecek nisbi haklara ise özel haklar denilmektedir. İstanbul Hukuk Bürosu temel amaç olarak müvekkillerinin yasalarla sahip oldukları haklarının korunumu ve kullanılmasını hedef almıştır. Aile, sağlık, icra ve iflas, tüketici, iş, ceza, ticaret, fikri – sınai mülkiyet, gayrimenkul, kira, sigorta, özel sözleşmeler ve uluslararası özel hukuk gibi çeşitli ihtisas alanlarında hukuksal danışmanlık ve yasal savunma hizmetleri vermek, bir hukuk bürosunun toplam işlevidir. Hukukta “laşma, günümüzün gelişmiş kozmopolit sosyal ilişki ağı içinde, toplumların hukuksal gelişme ve başarısının çok önemli bir dayanağıdır.

Hukuk Mücadelesi Yasal Gerçekliğe Yön Verir

Hukuk, yargı sisteminin ve kolluk güçlerinin var olan yasalar çerçevesinde olması gereken uygulamaları ile yaşam bulmaktadır. Hukukçuların mücadelesi, bu yasal gerçekçilik çerçevesine yasal yorumculukları ile yön vermek çabasıdır. Kamu ya da özel bütün güncel hukuksal davalar bu temel çabayla sürmektedir.
Bireylerin yaşadıkları hukuksal sorunlar, hukukçular tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme uyuşmazlık sorunlarında izlenecek hukuksal yolun planlanmasını sağlar. Müvekkilin talebi üzerine uzlaşma, uzlaşma mümkün olmuyorsa dava sürecine gidilir. Dava yoluna başvurulması halinde müvekkil, muhatabı olduğu bütün hukuksal kapsamlar ve dava sonuç olasılıkları konusunda hiç bir detay atlanmaksızın bilgilendirilmelidir. Hak arayışındaki yasal hukuksal süreç bu noktada başlar.

İstanbul Hukuk Bürosu Hukuk Hizmetleri

İstanbul Hukuk Bürosu hukuk hizmetleri ve çalışma kapsamı hakkında bilgi almak için iletişim bölümümüzden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Zeytinburnu Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Çağlayan Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

İstanbul Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.