Bu Makaleyi Paylaş

Ülkemizde uygulanmakta olan hukuk kuralları çerçevesinde bir takım mahkemeler ve bu mahkemelerde görevli olan hâkimlerle davalara bakan avukatlar bulunmak zorundadır. Daha ağır ceza gerektiren suçlardan yargılanmakta olan kişilere bakan mahkemelere Ağır Ceza Mahkemesi denmektedir. Bu mahkemede görevli olan ve sanıkların avukatlığını yapan kişilere de ağır ceza avukatı denmektedir. Ağır ceza avukatı nedir diye merak ederek firmamızla iletişime geçen birçok kişi oldukça ” uygulamalarınızla yüz güldüren sonuçlara kavuşmaktadır.

Ağır Ceza Avukatı Nedir Görevleri Nelerdir?

Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanmakta olan birçok kişi ağır ceza avukatı nedir diye merak etmektedir. Yukarıda izah ettiğimiz gibi cezaların daha çok ağırlaştırılması gerektiren suçlarda yargılanan kişileri savunmak için ağır ceza avukatları devreye girmektedir. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davalarda yağma ve irtikap suçlarına bakılabilmektedir. Ayrıca resmi belgede sahtecilik suçu da yine ağır cezanın kapsamında bulunmaktadır. Nitelikli dolandırıcılık dediğimiz suçlardan yargılanan kişiler de ağır ceza mahkemesinin kapsamında bulunan sanıklardır. Hileli iflas gösteren birçok firma da Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmak durumunda kalmaktadır. Ayrıca devletin güvenliğini bozma teşebbüsünde bulunan, anayasal düzene ve Milli Savunmaya aykırı hareketlerde bulunmuş olan kişiler için de yargılanması gereken makam ağır ceza olmaktadır. Tüm bu suçlardan yargılanmakta olan bireylerin savunma hakları Ağır Ceza avukatları tarafından yerine getirilmektedir. İstenen Ceza’nın mahiyeti de göz önüne alındığında ağır ceza avukatlığı son derece hassas ve tecrübe gerektiren bir alan olmaktadır.

Ağır Ceza Avukatı Nedir Ücretler Ne Kadardır?

Çeşitli şekillerde ağır cezada yargılanmakta olan kişiler için ağır ceza avukatı nedir sorusu kadar ödemeleri gereken ücret de önemli bir merak konusu olmaktadır. Firmamız son derece ” ve tecrübeli avukatlarla savunma yapmakla birlikte oldukça ekonomik fiyatlarla her bütçeye hitap eden çözümler de sunmaktadır.