Şirinevler Avukat ve Hukuk Büroları

Çalışanların Hukuk İhtiyacı

İş dünyası Türkiye’de kuvvetlenerek büyümeye devam ediyor. Ünlü markalar franchise vererek ülkemizdeki bilinirliğini ve karlarını arttırmaya çalışıyor. Bu da dolaylı yoldan istihdamı arttıran bir durum olarak göze çarpıyor. İşsizlik şu sıralar yüksek seviyelerde seyretse de çalışan insan sayısı oldukça fazla. Çalışan insanların çoğu ise işlerinden memnun değil. Hakkının yendiğini düşünen çalışan sayısı yadsınamayacak kadar fazla. Şirinevler avukatı tam da bu tür şikâyetler üzerine eğiliyor.

Adalet anlayışı ülkemizde bir ileri düzeye ulaştı. Artık herkes hakkını arıyor ve bundan korkmuyor. Sosyal medyanın gelişmesiyle bu şikâyet etmek de kolaylaştı. Fakat bu gelişim negatif bir etken olarak bilgi kirliliği oluşmasına da yol açtı. İnsanlar çoğu zaman doğru bilgiye ulaştığını sanarak yanılıyor.

Suriye’deki iç savaşın yarattığı göç dalgası sebebiyle şu an işçi maaşları çok düşük seyrediyor. Üstelik Suriyelilerin sigortasız çalışmayı kabul etmesi sebebiyle yerli üreticiler kendi vatandaşları yerine bu ucuz işgücünden faydalanma yoluna gidiyor. Pek çok ülke vatandaşı bu sebeple işten atılarak yerlerine Suriyeli göçmenler yerleştiriliyor. İşten atılanlarsa ne yapacakları konusunda yaşadıkları bilgi kirliliği dolayısıyla hiçbir sonuca varamıyor.

İş kazaları sonrası yaşanan maddi ve manevi kayıplar ise, topluma mal olacak kadar trajedik değilse çalışan çoğunlukla yalnız kalıyor. Tanıdıklar vasıtasıyla konu hakkında daha önce dava tecrübesi olmayan bir avukat yüzünden hakkını alamıyor. Hâlbuki Şirinevler avukatı hizmeti veren hukuk büroları bu tip davalarda oldukça tecrübeli avukatlar barındırıyor.

Büyük firmaların mağazalarında veya üretim atölyelerinde çalışan insanlar, yukarıdakilere ek olarak mobing gibi işçi haklarını hiçe sayan yaklaşımlara da maruz kalıyor. Fazla mesai ücretleri ödenmeyen, ücretsiz izne çıkartılan hatta hiç izin verilmeyen çalışan sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Maalesef bazı merdiven altı atölyeler işçinin hem hakkını hem sağlığını hiçe sayarak çalışıyor ve tespit edilemiyor.

Burada en önemli görev tabii ki çalışanlara düşüyor. Danışmanlık hizmeti de alabilecekleri Şirinevler avukatı hizmeti veren hukuk bürolarına başvurmaktan çekinmemeleri gerekiyor. Adaletin sağlanması için adaletsizliğin tespiti gerekiyor ve bu maalesef yalnızca işçinin şikâyeti sonrasında sağlanabiliyor.

 

Benzer Yazılar

İstanbul Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Florya Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Boşanma Davası Avukatı

Çelik Avukatlık

Tazminat Avukatı

Çelik Avukatlık

Ataköy Hukuk Bürosu

Çelik Avukatlık

Ağır Ceza Davası İçin Ceza Avukatı Arıyorum

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.