Yenibosna İş-İşçi Avukatı

Yenibosna İş – İşçi Avukatı İşçi Hakları

İş, işçi hukuku avukatı, 4857 kanun uyarınca, iş, işçi ve işverenler arasında oluşabilecek her hangi bir uyuşmazlığı çözümleyebilmek adına iş, işçi avukatları kendilerini geliştirmişlerdir. Günümüzde, hayatın içinde olunan ve en çok açılan davalardan bir tanesi işçi, işveren davalarıdır. Bunun olması son derece normaldir. Çünkü herkes işveren, herkes işçi konumunda çalışırken, bir yerlerde uyuşmazlıklar oluşabilir. Haksızlıklar gün yüzüne çıkabilir. Bu tarz sıkıntı ve sorunlar patlak verdiğinde devreye iş ve işçi avukatları devreye girer. Engin bilgi ve aktarımlarıyla, mahkemeye davayı ” şekilde sunar. Yenibosna iş- işçi avukatı ile işyeri ile ilgili bir sorun varsa çözebilirsiniz. İş demek emek demektir. Alın teri ve harcanan vakittir. Bu kıymetli vaktin boşa gitmesini kimse istemez. Kanun gözünde mağdur olan kişinin mağduriyeti giderilmelidir. Bunun için de konusunda ” avukatlar çalışmalı, konuya yüzde yüz hâkim olmalıdır.

Uyuşmazlıkların tespiti

İş- işçi hukuku davalarına gelen dosyalarda, birçok haksızlıklar yaşayabilen işçilerin haklarını savunabilmesi için doğru adreste olmaları gerekmektedir. Yoksa eksik ifade ve delil yetersizliğinden dava düşebilir. Ciddiye alınmayabilir. Uyuşmazlıkların tespiti çok önemlidir. Yanlış tespit ile dava düşebilir. Çelik avukatlık hizmetlerinin kadrosunda bulunan uzaman avukatlar ile doğru adım atılması, dava için önem taşır. Yenibosna iş- işçi avukatı ile istediğiniz verimi alabilirsiniz.

Teknik bilgi

İş hukukunda, işçi teknik bilgi ve birikime sahip olamayabilir. Ki genelde bu konuda bilgi eksikliği mevcuttur. Çalışma ücretindeki aksaklıklar, çalışma süresinin esnekliği gibi birçok alanda haklarını bilmediği için işçi haklarından mahrum kalabilmektedir. Yenibosna iş- işçi avukatı mahrum kalınan hakları listeleyerek, işçinin nereden ne şekilde haklarını talep edebileceği yönünde yol gösterir. Işık tutar. Bu yüzden doğru avukat ile çalışmak çok önemlidir.

Kadın İşçinin hakları

Kadın işçinin işçi kıdem tazminatı alabilmesi için bir takım kurallar vardır. Kanun çerçevesinde hazırlanmış bu kanun maddelerinden, kadın işçiye uyan maddeyi alabilmesi için;1 yıl içerisinde evlilikten dolayı işten ayrılmış olması gerekir. Yâda işçinin ölmüştür ve iş akdi sonlanmıştır. Bu durumunda işçi kıdem tazminatı alabilir.

 

Benzer Yazılar

İş Hukuku Avukatları

Çelik Avukatlık

Bakırköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Florya Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Çağlayan Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

İş Avukatı

Çelik Avukatlık

Şirinevler İş Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.