Zeytinburnu Avukatı

Firmaların Zeytinburnu Avukatı Arayışı

Küçük işletmelerin çok fazla olduğu ülkemizde, pek çok firmanın kendine özel bir avukatı bulunmuyor. Aslında bu firmalar, belli bir sorunla karşılaşmadan bu durumun farkında bile olmuyor. Herhangi bir sorunda avukat arayışına girip kendilerini harap ediyorlar. Deri sektörünün kalbi olan Zeytinburnu bölgesinde de bu sorun göze çarpıyor. Zeytinburnu avukatı arayışı genel olarak firma bazında ilerliyor.

Firmaların hukuksal anlamda yaşadığı bir sürü mücadele var. Ekonomik zorluklar sebebiyle kepenk kapatmamak için kıt kanaat geçinen işletmeciler, planlarını ay bazında yapmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla sıcak para akışının kesilmemesi büyük önem taşıyor. Malzemeciye paranın verilmesi, çalışanın mutlu edilmesi, ürünün yetiştirilmesi derken işin stresi işletmeciyi zaten yoruyor. Bununla beraber sıcak para da gelmezse, hem piyasaya olan borçlar ödenemiyor hem de işçilerde memnuniyetsizlik sorunu başlıyor.

Hal böyle olunca, icra ve iflas davaları bu bölgede sıkça karşılaşılan davalar oluyor. Bakırköy Adalet Sarayı’nda bu mahkemelerde görülen davaların pek çoğu Zeytinburnu merkezli oluyor. Davacı toptancılardan davalı üreticilere, tüketici mahkemesinden icra takibine kadar bir yığın dava görülüyor. Herkes alacağını alarak firmasını döndürmeye çalıştığından davalar bazen hayat memat meselesi olarak görülebiliyor. Bu da iyi bir avukata duyulan ihtiyacı arttırıyor.

Zeytinburnu Bölgesinde Zeytinburnu Avukatı

Zeytinburnu bölgesinde yerleşim de oldukça yüksek. Büyük bir ilçe olduğu için konut ve ev sakini sayısı da yüksek rakamlarda. Burada yaşayan insanların da ceza mahkemelerinde görülecek davaları olabiliyor. Gasp, hırsızlık, silahla yaralama gibi olaylar maalesef seyrek görülmüyor. Fakat buna rağmen bölge insanının en fazla davası iş mahkemelerinde görülüyor.

Civardaki işletmelerde çalışan ilçe sakinleri, işverenlerin yaşadığı ekonomik zorluklardan ötürü maaşlarını alamıyor. Bazen izne dahi çıkamıyor, hatta fiziksel şiddete maruz kalıyor. Bu tip konular da Zeytinburnu avukatı tarafından takip ediliyor. Bir taraftan işverenin icrasını takip ederken, diğer taraftan da işçisinin hakkını savunabiliyor.

Kısaca Zeytinburnu avukatı, ilçede görülen bütün sorunların çözümü için aranan adam konumunda. Civarda bulunan pek çok hukuk bürosu, bünyesinde alanında ” avukatları barındırıyor. Firma ve çalışanların tek yapması gereken ise davalarına uygun nitelikteki avukatı seçmek.

Benzer Yazılar

Ataköy İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

İstanbul Avukat Arama

Çelik Avukatlık

Ataköy Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Yenibosna İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Yenibosna Ceza Avukatı

Çelik Avukatlık

Çağlayan İş-İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.