Zeytinburnu Tazminat Avukatı

Zeytinburnu Tazminat Avukatı, Maddi Ve Manevi Haklarınızı Korur

Tazminat, hukuk dışı bir uygulama sonucunda oluşan zararın sorumlu kişi ya da kurum tarafından yasa gereği karşılanmasıdır. Zarar maddi ve manevi olarak belirlenebilir. Mağdurun ekonomik ve fiziksel kayıpları görülüp hesaplanabilen somut oluşlar maddi zarar kapsamında, acı, üzüntü, incinme, yıpranma gibi psikolojik ve yine fiziksel etkiler ölçülenmesi ve hesaplanması olanaksız olan olgular manevi zarar kapsamında değerlendirilmektedir. Zeytinburnu Tazminat Avukatı tazminat sistemi konusunda farklı alanlardaki uygulama deneyimi ile müvekkillerinin hukuksal haklarının maddi ve manevi yönleri ile tazmin edilmesini sağlamaktadır.

Konuya Göre Tabi Olunan Mahkeme Ve Kanun Değişmektedir

Belirtildiği üzere tazminat davaları farklı hukuksal nedenlerden kaynaklanabilecekleri için farklı yasalara tabi olup farklı mahkemelerde görülebilmektedir. İş kazası, trafik kazası, boşanma, hatalı tıbbi uygulama, hakaret, sözleşme ihlali ve benzeri oluşlar tazminat davalarının oluşmasına neden olmakta ve bu davalar ilgili niteliklerde mahkemelerce görülmektedir. Mahkeme özelliği, davanın oluş ve niteliğine göre aile, iş, asliye hukuk ve ticaret mahkemeleri, idare mahkemeleri ve tüketici mahkemeleri gibi değişkenlik gösterebilmektedir.

Maddi ve manevi olarak açılabilecek tazminat davaları konu ve nedenlerine bağlı olarak değişen zaman aşımı sürelerine tabi olmaktadırlar. Zeytinburnu Tazminat Avukatı bütün tecrübesi ile yasal süresi dâhilinde gerçekleştireceği hukuksal girişimlerle müvekkillerinin tazmin haklarını korumayı görev bilmektedir.

Haksız eylemlerin sorumluluk hukuku çerçevesinde önemli bir yeri vardır. İnsanlı tarihinde zarar görenin buna katlandığı kabullenmesi evrensel hukuk ve yasaların gelişmesi ile zarar veren bedel öder noktasına gelmiştir. Kusura bağlı sorumluluk prensibi aslında hukuk tarihinin en temel ve eski ilkesidir.

Kusursuz Sorumluluk Kabul Edilmiş Bir Hukuksal Kavramdır

Günümüzde yaşanan bilimsel teknolojik ve sosyal gelişmeler kusurun aranamayacağı sorumluluk nedenlerini üretmektedir. Bu durum kusursuz sorumluluk olarak tanımlanmaktadır. Teknolojik ve bilimsel gelişmeler neticesinde insan yaşamını tehlikeye sokan bazı uygulamalardan oluşan zararlarda kişisel kusur ve kasıt bulunmasa bile sorumlu tutulmanın söz konusu olacağı durumlar hukuk sisteminde artık kabullenilmiş durumdadır.

Zeytinburnu Tazminat Avukatı olarak edindiğimiz farklı tazminat davaları tecrübesi ile hukuki sorumluların maddi ve manevi gerekli müeyyideye tabi tutulmasını, delillerin desteğinde sağlamayı görev biliyoruz.

 

Benzer Yazılar

Bakırköy Boşanma Avukatı

Çelik Avukatlık

Aile Hukuku Avukatı

Çelik Avukatlık

Boşanma Avukatı Bakırköy

Çelik Avukatlık

Ataköy Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Florya Avukat ve Hukuk Büroları

Çelik Avukatlık

Şirinevler İşçi Avukatı

Çelik Avukatlık

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.